Een gezond stel hersenen gaat hand in hand met een gezond lichaam. Wie goed zorgt voor het lijf, doet dit vrijwel automatisch ook voor het brein. Onze hersenen zijn veerkrachtig en zijn enorm gebaat bij gezonde voeding.
Ze zijn met name gebaat bij iets heel specifieks en wat dat precies is ga je nu lezen!
Gezonde hersenen
We willen onze hersenen onder andere gezond houden om Alzheimer de baas te zijn. Er sterven hier heel veel mensen aan. Diabetes is ook zo’n ziekte waar veel mensen aan komen te overlijden. Deze twee ziekten kennen absoluut een verbintenis. Men noemt Alzheimer tegenwoordig zelfs type 3 diabetes.
Uit onderzoek is gebleken dat insulineresistentie een grote bijdrage levert aan hersenschade. Denk aan: oxidatieve schade, cognitieve achteruitgang en andere vormen van neurodegeneratie. Diabetes ontstaat vaak door het eten van teveel koolhydraten, suikers en weinig gezond vet. Het is een situatie waarin de insuline continu verhoogd is, hierdoor zijn de vetcellen geneigd om vet op te slaan, wat weer leidt tot ontstekingen en dus ook chronische ziekten.
We hebben een tijdje een vetarme trend gekend, vrijwel alle voeding moest toen vetvrij zijn, maar in plaats daarvan gingen we veel meel en geraffineerde suikers eten. Dit werd vaak als ‘vervangmiddel’ voor vetten gebruikt en daar zijn veel mensen nu de dupe van. We zijn namelijk dikker dan ooit tevoren, en hiermee is het risico op bijvoorbeeld diabetes, een hoge bloeddruk en een beroerte verder toegenomen.
Dus wat moeten we dan wel eten voor gezonde hersenen?
Misschien had je het al geraden, maar we hebben het over: gezonde vetten! Gezonde vetten maken je niet dik! Ze hebben juist een geneeskrachtige werking en laten je stukken beter voelen. Dit komt doordat 60% van onze hersenen bestaat uit DHA, wat een omega-3 vet is dat onder andere voorkomt in vette vis, lijnzaad, chiazaad, walnoten, avocado en algen. Naast DHA is EPA een belangrijk type omega-3 en allebei de vetzuren zijn enorm belangrijk om de hersenfuncties te ondersteunen. Ons humeur krijgt er een opkikker van, ons metabolisme is erbij geholpen en diabetes en ontstekingen krijgen minder de kans om zich te ontwikkelen. Wees dus niet langer bang voor (gezonde) vetten, deze kunnen veel voor jou en je gezondheid betekenen!
Tekst: Inga Stoit
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
11 maart 2016
Viv Eet Mee #10 Chocoladepasta
3 september 2018
Groente uit de zee is gezond! Maar waarom?
16 augustus 2015
Hotspot: 5&33
18 maart 2018
Hot Maca Choco, de hormoonoppepper!
25 augustus 2015
Je bent wat je… drinkt!
15 september 2017
Waarom is ontbijten belangrijk?
22 december 2016
Tip voor het kerstdiner: Chocolademousse met Grand Marnier
6 juni 2016
Sapje van de maand: Love Energy
22 mei 2016
Testosteron houdt je slank, wist je dat?
9 februari 2017
VOEDING MET VIV: EETDAGBOEK VAN JENNY SMIT
18 juli 2022
Gezonde zomerse watermeloen mocktail
17 oktober 2019
Te lekker: Groenten Carbonara met Havermelk
13 oktober 2018
Sushi omelet
26 december 2016
Gezond ontbijt: Healthy banaan/ ei pannenkoek
16 juni 2015
Bootcamp voor mama’s
2 november 2015
Jesse van der Velde: De voordelen van chiazaad
6 maart 2019
Voel je je ongelukkig in je werk? Wij helpen je!
7 maart 2017
De verschillende schuilnamen van suiker
9 maart 2020
Wortelgroenten als bron van gezonde koolhydraten
23 oktober 2014
Vivonline goes to Paris
27 augustus 2015
Viv Loves it: SUE, zoet zonder suiker
19 december 2016
Natuurlijke kauwgom bestaat
2 september 2015
Lekker ontbijtje!
14 februari 2018
KAMILLE: super heilzaam en vooral bij rusteloosheid en keelpijn
19 januari 2016
Een liefdevol en veilig huis voor ieder kind!
22 mei 2015
Gezocht: kandidaten voor nieuw programma
1 oktober 2018
Pijnvrije zwangerschap? 3 tips
31 augustus 2019
De relatie tussen Autisme en voeding
13 september 2018
willemijn –
De bestelling werd maar niet geleverd. Achteraf zat er een fout ergens in het proces. Klantenservice heeft het meteen opgepakt en goed opgelost!
Anoniem –
Goed niets op aan te merken
Jacolien Schrijver –
Ik zou heel graag advies willen krijgen over wat wanneer te slikken en waarom juist. Ik heb nu wat teveel potjes naar mijn idee en dan word ik lax in het innemen ervan
Annewil Hoogeveen –
Duurde erg lang voordat ik een antwoord kreeg op m’n vraag via de mail
femke Van der velden –