We kennen ze allemaal, vrouwen die alles maar dan ook echt alles kunnen eten en daar niet van aankomen. Zij danken dit aan de werking van hun metabolisme. Dus hoe zit het daarmee, is deze uitspraak terecht of is er meer aan de hand? En kunnen wij dit ook van hen overnemen?
Dit zijn de 3 feiten over de werking van ons metabolisme (en de relatie met afvallen):
Dunne mensen hebben een sneller werkend metabolisme
Het omgekeerde is hiervan waar. Je metabolisme is namelijk gerelateerd aan alle processen in je lichaam, dus: slapen, ademen en de regeling van onze hartslag. Mensen die zwaarder zijn of overgewicht hebben dragen meer gewicht met zich mee, en daar hebben zij dagelijks meer calorieën voor nodig. Ze kunnen niet zonder deze hoeveelheid omdat ze meer nodig hebben om in beweging te blijven.
Er valt niks aan te veranderen
Medicatie en genen spelen een rol in de werking van ons metabolisme, maar er is meer dan alleen maar dat. De manier waarop we bewegen en eten speelt ook een hele grote rol. Het is namelijk zo dat door te bewegen al zeker 30% van je dagelijkse calorie intake kan verbranden. Krachttraining als al helemaal goed, dit geeft je metabolisme een flinke boost. En daarnaast is het uiteraard van belang om gezond te eten.
Tip: gooi je gezonde avondeten niet weg en bewaar dit in deze bakjes, zodat je de volgende dag een voedzame en heerlijke lunch hebt! Ik doe dat zelf ook altijd en het zorgt er toch voor dat je de nodige vitamines naar binnen krijgt. Ik vind deze bakjes heel fijn omdat ze niet lekken en BPA vrij zijn (wat helaas vaak bij andere bakjes wel het geval is).
LEES OOK: 8 adaptogene kruiden die werken tegen PMS en menstruatiepijn verlichten.
Als je goed traint en eet werkt je metabolisme fantastisch
Lichamelijke beweging en een gezonde levensstijl zijn inderdaad van belang. Maar er is meer belangrijk. Denk bijvoorbeeld aan slapen, als je niet genoeg slaapt zit je je metabolisme flink in de weg. Slaapgebrek kan namelijk een invloed hebben op de interne stofwisselingsprocessen in ons lichaam. Je kunt je hormonen al uit balans krijgen wanneer je een nacht heel slecht of weinig slaapt. En als je te weinig geslapen hebt bestaat er een grote kans dat je flink gaat snaaien. Let daarom ook zeker op het krijgen van voldoende nachtrust.
Tip: Volg nu mijn online programma in 21 dagen slanker, een onderdeel in het online programma in 8 weken hormonaal in balans! Waarin ik je 3 weken lang online begeleid om weer op gewicht te komen, of kilo’s kwijt te raken.
Tekst: Inga Stoit
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
29 december 2021
Celery Juice drinken, alles wat je moet weten om te starten
13 februari 2017
Viv’s health Q & A met Susan Smit
8 januari 2019
Wat heeft je schildklier met je mondgezondheid te maken?
7 november 2015
Kurkuma is de superwortel en dit is waarom.
13 maart 2014
Green Goddess Smooth
22 december 2016
Tip voor het kerstdiner: Chocolademousse met Grand Marnier
12 juni 2014
Basisscholen gezonder met Mathijs Vrieze
12 maart 2014
Kijkje in de koelkast van: Vivian Reijs
2 november 2015
Jesse van der Velde: De voordelen van chiazaad
3 november 2016
WEG MET CELLULITE!
18 juli 2016
PERSOONLIJK INTERVIEW: MIJN GEZINSLEVEN
21 februari 2017
We looove avocado! Je kunt er namelijk meer mee dan je denkt.
15 februari 2021
20 natuurlijke manieren om je libido een flinke boost te geven
23 augustus 2015
In gesprek met dokter Leenarts
16 mei 2017
O ja, het is bewezen: sporten maakt blij!
7 maart 2016
Kruidige vegan kikkererwten curry met mango
9 augustus 2015
Herman over bonen
19 mei 2016
Een kleine stap naar een gezondere hap
17 december 2015
Volg jij VivOnline? Win Viv’s kerstpakket!
23 december 2018
Als voeding je vijand is…
8 juli 2020
Kan oestrogeen je immuunsysteem beschermen?
16 juli 2016
DEADLIFT: MAKKELIJK SPORTEN MET VIV
14 juni 2016
Hoe blijf je jong, gezond en fit?
26 april 2017
Koninklijk genieten: gezonde oranje tompoucen!
9 april 2014
Ontzuren met thee
17 januari 2019
Kefir is goed voor je darmflora
23 juli 2017
Adelina –
Vriendelijk en behulpzaam, website is voorzien van duidelijke informatie
Anoniem –
Marcelka Kraan –
Claudia M. –
Snel, positief, alles top!
Mariette –