Tijd van het jaar
Ligt het dan echt aan de tijd van het jaar? Ben ik de enige die ineens zo’n onwijze zoete trek heeft sinds de afgelopen dagen? Die onweerstaanbare drang om iets te eten? Nee gelukkig niet, ik hoor het heel veel om mij heen! Klinkt dit ook bekend in jouw oren?
De dagen worden korter en kouder en onze lichamen snakken dan sneller naar zoet! Eigenlijk heel logisch. Onze lichamen bereiden zich voor op de koude wintermaanden die straks gaan komen.
Sinterklaas met z’n chocolade pepernoten (Ja vertel mij wat, die zijn lekker!), de Kerstman met kerstkransjes, kerstdiners en als klapper ook nog oliebollen en appelflappen! Vraag jij je ook af hoe je ooit de komende maanden door moet komen als de trek nu al begint? Helaas wordt je gewicht in de maanden november en december stevig op de proef gesteld. De meest lekkere dingen liggen al een tijd op de loer en of je nu wilt of niet, je zult er aan moeten geloven.
Tips
Verdeel het eten goed over de gehele dag
Honger jezelf overdag niet uit. Neem 3 volwaardige hoofdmaaltijden en neem gezonde tussendoortjes mee! Zo voorkom je plotselinge hongeraanvallen.
Sla je ontbijt nooit over
Zorg tijdens deze maaltijd voor een goede balans in eiwitten, gezonde vetten en wat trage koolhydraten. Je ontbijt is de belangrijkste maaltijd van de dag! Geef je lichaam de brandstof die het nodig heeft voor een goede start.
Maak een grote pot van je favoriete thee
Neem een warm bad, doe een lekker masker op je gezicht, beloon jezelf met een nieuw boek of tijdschrift of ga lekker zitten voor je favoriete serie. Cosy time op de bank op deze koude herfstavondjes voor jou!
Zoek lekkere gezonde sinterklaas/kerst recepten
Er zijn genoeg gezonde recepten te vinden tegenwoordig. Zoek een paar goede op en ga lekker bakken! Zo kun je ook gezond toegeven aan je zoete trek!
Wees lief voor jezelf!
Zin in chocoladepepernoten of speculaas? Geniet van iedere hap die je neemt, proef goed en pak de draad daarna weer op! Af en toe zondigen mag! Voel je vooral niet schuldig. Wees niet te streng voor jezelf dat komt je lichaam niet ten goede en zorgt alleen maar voor stress! En stress is echt pas ongezond. Neem de 80-20 regel: 80% healthy lifestyle en 20% voor je ‘geniet’ momentjes!
Tekst: Suzanne van Laar
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
3 december 2018
Mooie tanden zonder fluoride!
17 februari 2018
Na de geboorte: tips voor een gezond en gelukkig herstel
13 januari 2016
7 tips voor een pijnvrije zwangerschap
10 december 2017
Beheerst onzekerheid jouw leven?
23 maart 2019
Heerlijk weekend receptje: een gezonde milkshake!
21 januari 2016
Get fit with HIIT
6 september 2015
Viv’s Health Event: terug in de college banken, maar dan leuk!
30 januari 2018
6 Gezonde gewoontes voor een slanker en gezonder leven!
12 december 2014
15 foods voor 2015
2 september 2015
Lekker ontbijtje!
8 december 2016
Tips met recepten om heerlijk te eten zonder suiker!
15 september 2017
Waarom is ontbijten belangrijk?
21 maart 2019
Wat is gezonder: volle of magere yoghurt?
14 maart 2018
Je hongercyclus onder controle krijgen
1 november 2018
Wat doet massage met je lichaam?
1 juli 2016
JUMP, de geheimen van trampoline springen!
13 oktober 2018
Sushi omelet
6 januari 2020
5 eenvoudige tips om gezonder te eten in het nieuwe jaar
19 april 2016
REVIEW: Recharge in 7 dagen!
23 oktober 2014
Vivonline goes to Paris
6 april 2019
Jezelf gelukkig eten doe je zo!
12 december 2017
Ik word zo depri van die dips…
16 september 2019
Portobelloburger met omelet en avocado, uit ‘Gezonder met Viv’
28 september 2016
RECEPT VOOR DE KIDS: ZOETE AARDAPPEL PANNENKOEKJES
7 september 2016
10 TIPS VOOR EEN EXTRA LANG ZOMERGEVOEL
17 december 2015
Volg jij VivOnline? Win Viv’s kerstpakket!
25 november 2018
Wat is L-Glutamine?
15 oktober 2014
De Vitamix; multifunctioneel
29 december 2021
Celery Juice drinken, alles wat je moet weten om te starten
22 mei 2015
Smaak en kleuren
8 juli 2020
Kan oestrogeen je immuunsysteem beschermen?
7 juli 2014
Eerste eetdagboek review
27 november 2017
Gezonde kids traktatie
4 januari 2023
Adelina –
Vriendelijk en behulpzaam, website is voorzien van duidelijke informatie
Anoniem –
Marcelka Kraan –
Claudia M. –
Snel, positief, alles top!
Mariette –