Na decennia als gastheer bij verschillende gerenommeerde horecazaken te hebben gewerkt en thuis de sterren van de hemel te hebben gekookt voor familie en vrienden, werd in 2012 de ultieme droom van Papa Kazmi gerealiseerd: een eigen restaurant. Hills & Mills werd een druk bezocht pareltje waar Papa Kazmi zijn gasten dagelijks betovert met de moderne, Indiase keuken.
Om deze droom compleet te maken, is het idee ontstaan om deze hartverwarmende recepten te bundelen. Met de intentie om een stukje van zijn magie bij de mensen thuis brengen, is het kookboek van Papa Kazmi inmiddels zeer succesvol ontvangen!. Je wordt meegenomen langs oprechte, gezonde, en lekkere recepten, verteld aan de hand van waardevolle familie herinneringen. Speciaal voor VivOnline mogen wij onderstaand recept met je delen!
Kruidige vegan kikkererwten curry met mango en ananas
Deze curry doet het geweldig bij zowel vegetariërs als niet-vegetariërs. Hij is kruidig, voedzaam en met de ananas en mango lekker tropisch. Bovendien zijn alle kruiden in dit gerecht een goede manier voor een extra gezonde boost, al eerder vertelden we je namelijk over alle voordelen van het gebruik van kruiden en specerijen!

Ingrediënten
4 el rijstolie
1 middelgrote ui
1 tl komijnzaad
50 ml water
3 tl korianderpoeder
1 1/2 tl zout
1 tl kurkuma
1 tl chilipoeder
400 gr kikkererwten
300 gr zoete aardappel
1/4 courgette
1 gele of rode paprika
3 tomaten
400 ml kokosmelk
1/2 mango
1/4 ananas
1/2 bosje koriander
2 handjes spinazie
Garnituur
600 gr basmatirijst
4 papadums
4 schijfjes ananas
eventueel serveren met tomatensalade:
1 rode ui
2 tomaten
1/2 limoen
4 takjes koriander
zout en peper naar smaak
Kook de rijst volgens voorschriften. Snijd de ui in halve ringen. Snijd de zoete aardappel en courgette in schijfjes en de paprika en tomaten in blokjes. Verwarm de olie op middelhoog vuur en bak de ui goudbruin (regelmatig roeren). Voeg de komijn toe en bak nog zo’n 1/2 minuut (blijven roeren). Voeg het water en de overige kruiden toe en bak nog 3 minuten (tot de olie loskomt van de kruiden). Blijf regelmatig roeren. Voeg de kikkererwten, zoete aardappel, groenten en kokosmelk toe, roer het goed door en kook het geheel 15 minuten op laag vuur. Snijd de mango en ananas in blokken. Snijd de koriander grof. Voeg de vruchten, koriander en spinazie toe, roer het geheel voorzichtig en haal de pan van het vuur. Serveer met de rijst, papadums en tomatensalade. Top af met schijfjes ananas.
tip: maak het gerecht nóg spannender met een vers pepertje
Ook benieuwd naar de rest van deze hartverwarmende recepten? Je kunt het boek hier bestellen.
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
6 april 2015
Wil jij een persoonlijk voedingsadvies van Viv?
21 juli 2015
Inspiratie gerecht van mama’s!
11 oktober 2022
Recept: Geroosterde pompoen met amandelen
23 augustus 2016
VOEDING MET VIV: EETDAGBOEK JET VAN NIEUWKERK
2 december 2020
Recept: De lekkerste en gezondste vegan chocoladereep
15 oktober 2017
Hoe houd je oren goed schoon?
12 maart 2020
Griep? Deze 5 supplementen werken echt!
23 oktober 2015
Glutenvrije challenge: Barbara over haar coeliakie
12 juni 2014
Frisse juice
7 september 2018
Hoe gelukkig ben jij?
20 juli 2016
EEN LEVEN LANG GEZOND DRINK PLEZIER
2 februari 2022
Moe, sneller ziek en snak je naar zon? Neem vitamine D!
10 oktober 2019
Deze healthy glutenvrije pizza is adembenemend lekker
9 juni 2016
Rode linzensoep
11 oktober 2018
8 tips om je kinderen gezonder te laten eten
21 januari 2023
6 tips voor een gezonde menstruatie cyclus
8 juli 2017
Dit maakt chocola dus zo verslavend
29 december 2017
De anti-kater pil
28 april 2016
Hoe genees je op een natuurlijke manier?
31 maart 2015
Je eigen familie kan je creëren
14 december 2016
Easy Peasy babyhapje: Bloemkool met avocado saus
30 juni 2018
Grappige weetjes over gewicht verliezen
30 oktober 2014
Quinoa ‘Mix ‘nd Match’ maaltijdsalade
5 oktober 2018
Viv’s detox
17 december 2015
Strakke benen en billen?
20 juli 2015
Easy to go Rice Wraps
5 maart 2015
Ben jij al happy in shape?
15 maart 2019
Eet jij genoeg eiwitten? Wij helpen je!
5 maart 2017








































