Wist je dat melk invloed heeft op je cellulitis? En cafeïne op de lijntjes onder je ogen? Eigenlijk heeft alles wat je eet en drinkt effect op je huid. Natuurlijk is het belangrijk dat we voornamelijk gezond eten, maar laten we eerlijk zijn: hoe lekker is een pannenkoek met extra veel stroop?!
Krijg je van suiker rimpels?
Helaas is het zo dat juist die ene pannenkoek de veroorzaker is van een hoop toekomstige fijne lijntjes en rimpels. Als je namelijk ergens rimpels van krijgt, dan is het suiker wel. En dan smaakt die pannenkoek ineens een stuk minder lekker.
Dus al die lekkere dingen (lees: koekjes, gebak, snoep) zie je niet alleen terug op je heupen, maar ook in je gezicht. Dat wordt dus nóg gezonder eten, want juist door goed op je voeding te letten kun je mooi oud worden. En in plaats van die pannenkoek met stroop kun je ook dingen eten om rimpels te voorkomen.
Hieronder een lijstje met tips om rimpels te voorkomen
- Vermijd geraffineerde voedingsmiddelen en suiker.Geraffineerde koolhydraten zoals witte rijst, aardappelen en pasta gemaakt met witte bloem, worden niet goed door je lichaam verteerd. Koolhydraten worden door je lichaam omgezet in suiker en een teveel daarvan kan zich na verloop van tijd gaan hechten aan het collageen in onze huid. Collageen houdt de huid elastisch en jeugdig, maar als er te veel suikermoleculen aan het collageen gehecht zijn, kan je huid grauw worden en je rimpels zichtbaarder.
- Eet meer eiwit.Twee porties van magere eiwitten per dag (vette vis, kip, eieren of ander mager vlees) zorgen ervoor dat je cellen zich sneller herstellen en dus de gezondheid van je huid bevorderen.
- Drink water.Het drinken van acht glazen water per dag (ongeveer 2 liter) helpt echt als het gaat om een gezond lichaam. Daarnaast hydrateert het de huid waardoor je rimpels vermindert. Sowieso zorgt het drinken van veel water ervoor dat je minder snel naar de frisdrank zal grijpen. Want vooral bij frisdrank geldt dat het funest is voor je huid.
- Eet groenten en fruit met een kleurtje.Als je een mooie huid wilt hebben, moet je zo veel mogelijk aardbeien, bessen, wortelen, paprika en tomaten eten. Eigenlijk is de regel: hoe meer kleur er aan je groentje of fruit zit, hoe gezonder het is. Gekleurd fruit bevat namelijk veel meer antioxidanten dan bijvoorbeeld een appel of banaan. Anti-oxidanten gaan vrije radicalen tegen, waardoor het collageen in je huid strakker blijft. Zo heeft gekleurd fruit en groente een positieve invloed op je huid.
Tekst: Maaike Dorsteen – furrow.nl
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
27 september 2017
Viv’s health Q&A: Maaike Dorsteen van Furrow.nl
18 september 2014
Boekentip: Chickslovefood
27 maart 2015
Meet VivOnline’s nieuwe expert: Mariette Reineke
1 december 2015
Wij hebben leuke sinterklaas cadeau tips voor jou!
28 november 2015
De leukste stadsfiets!
31 oktober 2017
Fijne tips om je huid te beschermen tegen de kou buiten!
29 januari 2015
Helweek, 7 dagen die je leven veranderen
12 december 2018
6 cadeautjes die je aan jezelf kan geven tijdens de feestdagen
22 november 2016
Olie voor een gevoelige huid, nu met korting!!
3 januari 2018
Geef jezelf een mentale verjongingskuur
10 augustus 2015
Droge huid? Dan kan olijfolie je redden!
8 september 2015
Show your natural glow tijdens je zwangerschap
4 juni 2014
De bijzondere eigenschappen van Aloë Vera
20 april 2015
Beauty: organic & handy-to-go make-up tips!
20 februari 2018
Verschillende gezichtsoefeningen voor een natuurlijke facelift
29 april 2015
Winnen: heerlijk moederdagpakket!
13 november 2015
Vivians Rijstadvies
20 juni 2021
Dry skin brushing voor een mooie en strakke huid
24 september 2015
Hoe word ik gezond?
3 december 2017
Aloë Vera: ’Apotheek in een pot’
17 november 2017
Een stralende, gezonde glimlach! Benieuwd naar mijn geheim?
5 december 2016
willemijn –
De bestelling werd maar niet geleverd. Achteraf zat er een fout ergens in het proces. Klantenservice heeft het meteen opgepakt en goed opgelost!
Anoniem –
Goed niets op aan te merken
Jacolien Schrijver –
Ik zou heel graag advies willen krijgen over wat wanneer te slikken en waarom juist. Ik heb nu wat teveel potjes naar mijn idee en dan word ik lax in het innemen ervan
Annewil Hoogeveen –
Duurde erg lang voordat ik een antwoord kreeg op m’n vraag via de mail
femke Van der velden –