Snotterende neus
Een snotterende neus? Verkoudheid kan best vervelend zijn, maar gelukkig doet je lichaam er alles aan om je er weer gauw vanaf te helpen. Met dit verkoudheidsdrankje kun je daarbij zelf een handje helpen. Het maakt je ook nog eens lekker warm, en smaakt heerlijk fris en een beetje zoetig.
Verkouden
Als het buiten kouder wordt, de wind om je oren waait en de regen zelfs je sokken weet nat te maken, dan kan het wel eens voorkomen dat je van al die koud en nattigheid flink gaat snotteren. Best vervelend, maar eigenlijk is het ook erg goed voor je lichaam als je af en toe een beetje ziek bent. Verkouden wordt je niet van het lopen in je T-shirtje met koud weer, maar verkoudheid wordt veroorzaakt door een virus dat onder andere in de slijmvliezen van je neus gaat zitten waardoor deze gaan opzwellen. Daardoor gaat je neus dichtzitten.
Virus
Dus wanneer je een verstopte neus hebt, dan weet je dat je lichaam aan het werk is om het virus te bestrijden. Je kunt het zien als een grote schoonmaakbeurt, waarbij je lichaam alle afvalstoffen die het tegenkomt opruimt. Door ziek te zijn, word je ook sterker! Doordat je lichaam een gevecht aan gaat met een virus, wordt je immuunsysteem (weerstand) sterker.
Een verkoudheid is niet altijd te voorkomen, maar je kunt er wel voor zorgen dat je eerder van je verkoudheid afkomt door altijd voldoende groenten en fruit te eten, en voldoende te slapen. Want een sterk lichaam is beter in staat om te vechten tegen een virus.
Verkoudheidsdrankje
Wanneer je verkouden bent, is het belangrijk om voldoende te drinken om alle afvalstoffen af te voeren. De citrusvrucht en sinaasappel in dit verwarmende drankje bevatten bovendien vitamine C, en versterken je immuunsysteem. Honing werkt verzachtend voor de keel.
Ingrediënten
- 1 sinaasappel
- 2 citroenen
- stukje gember
- stukje kurkuma
- 1 eetlepel rauwe honing
- Een scheut kokend water
Wat heb je nog meer nodig
- Waterkoker
- Citruspers
- Scherp mesje
- Glas of beker
Zo maak je het
Snijd de sinaasappel en de citroen doormidden. Pers de sinaasappel en de citroen uit met een citruspers. Zet ondertussen de waterkoker aan. Je hebt maar een klein scheutje water nodig. Giet het scheutje kokend water in je glas of beker. Schenk er als laatste het sinaasappel-en citroensap in samen met een eetlepel honing. Je vitaminedrankje is klaar! Natuurlijk is goed rusten en slapen ook erg belangrijk om van een vervelende verkoudheid af te komen.
Extra tip
Voeg een kaneelstokje en een anijsster toe voor een nóg warmere smaak.
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
2 juli 2016
3 x ei love you
31 maart 2015
Je eigen familie kan je creëren
13 oktober 2018
Sushi omelet
6 juli 2016
ZOUTARM KOKEN MET KRUIDEN
17 december 2015
Strakke benen en billen?
16 februari 2016
Chocolade smoothie
26 augustus 2016
FRISSE ZOMERSE SNACKS
14 oktober 2017
5 tips tegen een slechte adem, meteen toe te passen!
21 december 2016
9 Tips om kerstkilo’s te voorkomen.
17 juli 2022
2 x zomerse vis gerechten
11 januari 2019
Zo voorkom je ongezond snacken tijdens donkere dagen!
26 december 2015
Voeding met Viv: eetdagboek van Daisy Oppelaar
28 juni 2017
Boekweit Tosti met geitenkaas
28 april 2021
Kater? Met het drankje uit dit recept knap je op!
7 september 2018
Vaker plantaardig eten met deze tips
30 januari 2018
6 Gezonde gewoontes voor een slanker en gezonder leven!
23 mei 2016
Wat staat er altijd in mijn koelkast?
7 oktober 2015
Health Event in duurzaam Amsterdams hotel
23 maart 2020
Delicious: Amandel Bakewell Panna Cotta
2 juli 2014
Aan het infuus
7 september 2018
Hoe gelukkig ben jij?
14 mei 2017
Last van paradontitis? Dit is de oplossing!
24 februari 2020
7 verrassende manieren om een schimmelinfectie te voorkomen
5 maart 2015
De koelkast van: sterrenstylist Danie Bles
7 oktober 2018
Blijf lekker bewegen in de herfst!
13 januari 2016
7 tips voor een pijnvrije zwangerschap
31 oktober 2017
Liefde, Passie en Health op Bali met Britt van der Meijden
23 februari 2016
pittige komkommer smoothie
31 oktober 2018
10 natuurlijke pijnstillers
4 januari 2018
Dit zijn de foodtrends voor 2018
16 juli 2016
DEADLIFT: MAKKELIJK SPORTEN MET VIV
19 mei 2018
6 beauty geheimen van Meghan Markle
29 juni 2017
HET DIEETGEHEIM VAN BEYONCÉ
16 februari 2017
Adelina –
Vriendelijk en behulpzaam, website is voorzien van duidelijke informatie
Anoniem –
Marcelka Kraan –
Claudia M. –
Snel, positief, alles top!
Mariette –