Snotterende neus
Een snotterende neus? Verkoudheid kan best vervelend zijn, maar gelukkig doet je lichaam er alles aan om je er weer gauw vanaf te helpen. Met dit verkoudheidsdrankje kun je daarbij zelf een handje helpen. Het maakt je ook nog eens lekker warm, en smaakt heerlijk fris en een beetje zoetig.
Verkouden
Als het buiten kouder wordt, de wind om je oren waait en de regen zelfs je sokken weet nat te maken, dan kan het wel eens voorkomen dat je van al die koud en nattigheid flink gaat snotteren. Best vervelend, maar eigenlijk is het ook erg goed voor je lichaam als je af en toe een beetje ziek bent. Verkouden wordt je niet van het lopen in je T-shirtje met koud weer, maar verkoudheid wordt veroorzaakt door een virus dat onder andere in de slijmvliezen van je neus gaat zitten waardoor deze gaan opzwellen. Daardoor gaat je neus dichtzitten.
Virus
Dus wanneer je een verstopte neus hebt, dan weet je dat je lichaam aan het werk is om het virus te bestrijden. Je kunt het zien als een grote schoonmaakbeurt, waarbij je lichaam alle afvalstoffen die het tegenkomt opruimt. Door ziek te zijn, word je ook sterker! Doordat je lichaam een gevecht aan gaat met een virus, wordt je immuunsysteem (weerstand) sterker.
Een verkoudheid is niet altijd te voorkomen, maar je kunt er wel voor zorgen dat je eerder van je verkoudheid afkomt door altijd voldoende groenten en fruit te eten, en voldoende te slapen. Want een sterk lichaam is beter in staat om te vechten tegen een virus.
Verkoudheidsdrankje
Wanneer je verkouden bent, is het belangrijk om voldoende te drinken om alle afvalstoffen af te voeren. De citrusvrucht en sinaasappel in dit verwarmende drankje bevatten bovendien vitamine C, en versterken je immuunsysteem. Honing werkt verzachtend voor de keel.
Ingrediënten
- 1 sinaasappel
- 2 citroenen
- stukje gember
- stukje kurkuma
- 1 eetlepel rauwe honing
- Een scheut kokend water
Wat heb je nog meer nodig
- Waterkoker
- Citruspers
- Scherp mesje
- Glas of beker
Zo maak je het
Snijd de sinaasappel en de citroen doormidden. Pers de sinaasappel en de citroen uit met een citruspers. Zet ondertussen de waterkoker aan. Je hebt maar een klein scheutje water nodig. Giet het scheutje kokend water in je glas of beker. Schenk er als laatste het sinaasappel-en citroensap in samen met een eetlepel honing. Je vitaminedrankje is klaar! Natuurlijk is goed rusten en slapen ook erg belangrijk om van een vervelende verkoudheid af te komen.
Extra tip
Voeg een kaneelstokje en een anijsster toe voor een nóg warmere smaak.
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
26 februari 2014
Easy tomaten paprika soep
13 juni 2015
Smoothie workshop voor mama’s
15 juli 2014
Boekweitwrap zalm & avocado
14 december 2021
8 geweldige dingen die gebeuren als je aan yoga doet
2 juni 2016
Gezonde boekweit wraps
13 september 2014
Voeding voor gezond haar!
17 januari 2018
De griepepidemie te lijf! Welke 5 supplementen werken echt
5 maart 2015
De koelkast van: sterrenstylist Danie Bles
11 oktober 2018
8 tips om je kinderen gezonder te laten eten
26 maart 2015
Zorg voor een BPA vrije waterfles!
17 december 2015
Volg jij VivOnline? Win Viv’s kerstpakket!
29 augustus 2019
Droog vasten: is dit iets wat je juist wel of niet moet doen?
2 augustus 2016
EEN STRALENDE HUID MET DIT ZOMER SAPJE
29 oktober 2018
DIY: kokosnoot deodorant
9 september 2019
Dit chocolade noten blok is finger licking good
21 augustus 2017
Avocado risotto
18 januari 2018
Viv’s Fusili met kalkoen, spinazie en marjoleinpesto
24 januari 2019
Suiker: hoe blijf ik er van af?
27 november 2018
Wil je jouw metabolisme een boost geven? Ga langzamer leven!
25 oktober 2017
Fotoverslag van mijn boeklancering, kijk je mee?
9 oktober 2015
Leven met een allergie/intolerantie
9 april 2014
Media: Talkies Magazine
6 maart 2019
Voel je je ongelukkig in je werk? Wij helpen je!
21 september 2017
Geen tijd voor de sportschool? Wandelen is net zo goed
16 juli 2016
Adelina –
Vriendelijk en behulpzaam, website is voorzien van duidelijke informatie
Anoniem –
Marcelka Kraan –
Claudia M. –
Snel, positief, alles top!
Mariette –