Deze kip-kokoscurry is heel smaakvol en gelukkig heel simpel om te maken. Niet te pittig, dus ook geschikt voor de kids. Lekker!
“Als moeder weet ik hoe moeilijk het soms kan zijn om je kinderen gezond te leren eten. Ik kies voor puur eten, waarin geen suiker, tarwe en E-nummers zijn verwerkt. Ook kies ik voor onbewerkt vlees. Belangrijk zijn vooral veel groente, goede eiwitten zoals kip en vis en natuurlijk veel variatie. Gezonde gerechten waar het hele gezin van kan genieten!”
Kip-kokoscurry met courgette en bruine rijst
Wat heb je nodig?
Hoe maak je het?

Heteluchtoven voorverwarmen op 225°C.Rijst in zeef met koud water afspoelen, dan aan middelgrote kookpan toevoegen. 800ml water met 1/4tl zout toevoegen en aan de kook brengen. Zodra het kookt, vuur verlagen en met deksel op pan rijst in ca. 20min licht borrelend beetgaar koken. Dan pan van het vuur halen, rijst met deksel op pan ca. 10min laten rusten.

Ondertussen ui pellen, halveren en fijnhakken. Kern van paprika verwijderen, dan in dunne reepjes snijden. Courgette in lengte halveren, dan schuin in ca. 1cm dikke schijfjes snijden. Zongedroogde tomaten fijn hakken.
ourgette op bakplaat met bakpapier leggen, met snuf zout, peper en 1-2el olie goed vermengen. Courgette in ca. 8-10min beetgaar en licht goudbruin bakken. Uit de oven halen en opzij zetten.

Kip droogdeppen en in ca. 2-3cm grote stukjes snijden en met peper bestrooien. Grote koekenpan met 1el olie op hoog vuur verhitten, kip daarin in ca. 3min goudbruin bakken.

Vervolgens ui en paprika aan kip toevoegen, ca. 2min op hoogvuur meebakken. Dan kruidenmix,bouillonblokje, zongedroogde tomaten en kokosmelk toevoegen. Geheel aan de kook brengen, dan vuur verlagen en in ca. 7-10min licht borrelend tot romige curry koken. Dan curry met snuf zout en peper op smaak brengen.

Ondertussen koriander met steeltjes grof hakken. Tot slot courgette aan curry toevoegen, goed vermengen en geheel met snuf zout en peper op smaak brengen. Rijstmet een vork losroeren, over borden verdelen en met curry serveren. Naar smaak met koriander garneren.
En de laatste stap: opdienen en genieten!
Marly Spoon
Dit gerecht is samen bedacht met Marley Spoon. Ben je benieuwd naar meer van dit soort heerlijke, gezonde én kidsproof gerechten? Elke week bedenken de chefs van Marley Spoon nieuwe, bijzondere gerechten met gemakkelijke stap-voor-stap recepten. Proberen? Dan mogen je we deze maand een bijzondere korting geven van maar liefst 20 euro! Klik op de onderstaande foto om je code te activeren. Veel kook-en eetplezier 🙂
BewarenBewaren
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
13 februari 2019
Heb je last van stemmingswisselingen? Dan kan maca je helpen!
24 augustus 2018
Waarom Franse vrouwen zo slank blijven
30 december 2014
Chocolade notenpasta taartjes
18 maart 2018
Hot Maca Choco, de hormoonoppepper!
26 juli 2019
Meal preppen: wat is het en hoe doe je dat?
25 januari 2017
Herstelrecept voor bijnieruitputting: vitamine C!
3 februari 2021
Een frisse, luchtige en kruidige carrot cake
16 juli 2016
DEADLIFT: MAKKELIJK SPORTEN MET VIV
22 mei 2015
Smaak en kleuren
27 november 2014
Culinair Comfortfood uit Zadina’s Kitchen
3 december 2018
Mooie tanden zonder fluoride!
8 juli 2016
Carobe bonbonnetjes
2 januari 2018
Immuunsysteem booster
6 april 2014
Mijn eetdagboek op I love health!
18 januari 2018
Viv’s Fusili met kalkoen, spinazie en marjoleinpesto
3 juli 2020
7 tips voor een mooi en gezond gebit
9 september 2015
Elke dag spinazie in je groene smoothie?
2 juli 2016
3 x ei love you
12 juli 2016
MEEST SIMPELE SPAGHETTI OOIT
1 september 2019
Dit wil je eten om de hersenen zo gezond mogelijk te houden
18 augustus 2015
Slanke salade
12 december 2020
Kerstkoekjes: deze gingerbread koekjes zijn lekker én gezond
15 juni 2015
Boerenkool: hip, trendy & healthy
4 oktober 2018
Het beste natuurlijke middel tegen constipatie!
14 juni 2017
Wat kun je het beste doen bij misselijkheid?
25 augustus 2017
Gezonde darmen zijn de basis voor een goede gezondheid
28 oktober 2014
Sabrina Stouten –
Evelien –
Wendy –
Iets toevoegen aan het winkelmandje werkt af en toe niet lekker.
Ka –
Anoniem –