Een kantine met de heerlijkste dingen. De ene na de andere verjaardag van collega’s of die pot met koekjes en dropjes die je zeker rond 11 en 4 uur maar blijft roepen. Nee het leven op kantoor is niet altijd makkelijk! Maar hoe weersta je al die lekkere dingen gedurende een werkdag?
VivOnline helpt je graag met 5 tips!
Ontbijt
Het wordt wel eens de belangrijkste maaltijd van de dag genoemd en eigenlijk is dat ook zo. Na een lange nacht heeft je lichaam toch al gauw 8 -10 uur niets gehad. Hierdoor gaat het op een versnelling lager en duurt het even voordat niet alleen je lichaam maar ook je geest op gang is gekomen.
Een veel gehoorde kreet is ‘Als ik niet ontbijt, val ik af want ik eet minder op een dag’. Maar wanneer je ontbijt overslaat is de kans op een snaaipartij ook een stuk groter en dat zijn vaak niet echt gezonde producten.
Veel mensen hebben moeite met ontbijten, maar als je het een paar weken probeert zal je zien dat het echt werkt, je begint veel energieker en fitter aan je dag en zeker met een goedgevulde shake of bordje havermoutpap kan je een paar uurtjes vooruit! Just give it a try!
Eigen tussendoortjes
Begint je buik rond 11 uur en rond 4 uur weer een beetje te knorren? Een heel normaal verschijnsel en een teken dat het wel tijd is voor een klein snackje tussendoor. Veel bedrijven hebben een automaat met tussendoortjes, zakjes soep en vaak staat er ook wel een pot met lekkere dingen. Wanneer je je eigen tussendoortjes meeneemt kan je makkelijker deze verleidingen gedurende je werkdag weerstaan. Enkele voorbeelden van lekkere én gezonde tussendoortjes:
– Een stuk fruit: bijvoorbeeld appel, banaan, sinaasappel of peer
– Een klein handje noten: probeer altijd voor ongezoute, ongebrande noten te gaan
– Een bakje snackgroentes: wortels, tomaatjes, komkommer, radijsjes. Heerlijk met wat humus
– Een klein handje superfoods: moerbeien, gojibessen of incabessen
Flesje met water
De hele dag water en thee kunnen op een gegeven moment een beetje saai worden. Zeker als je aan het einde van de middag tegen een dipje aan zit is een colaatje snel gehaald. Maar wist je dat je water heerlijk fris en oppeppend kan maken met munt, citroen, limoen, komkommer en vers fruit als framboos?
Noodvoorraad
Een voorraadje van noten, zelfgemaakte granolabars en een reep extra pure chocolade (het liefst boven 72% cacao) zijn ideaal voor die momentjes dat je gewoon een onbedwingbare trekt hebt in wat lekkers.
Afwisseling
Wanneer je elke dag hetzelfde eet, went je lichaam hieraan en stelt het zich ook in op de verwachte voeding op een dag. Afwisseling is dus erg belangrijk. Is er bij jou op kantoor bijvoorbeeld alleen maar brood bij de lunch? Neem dan zelf een restje van de avond ervoor mee, een lekkere salade, soep, quinoa of (spelt)crackers. Zo maak je van iedere lunch op je werkdag een feest en blijft je lichaam lekker aan het werk!
Succes!
Tekst: Ms. Jules
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
19 april 2016
Yogisha: hip en spicy op de yogamat!
13 juli 2018
Fix (eerst) de basis
1 februari 2017
EETDAGBOEK VAN TOPHOCKEYSTER ELLEN HOOG
5 juli 2016
Geneeskrachtige basilicum juice
3 juli 2016
Een stralende huid en een slank lichaam!
10 juli 2017
Koude(therapie) voor een gezond & fit lijf
15 maart 2017
GENIETEN VAN DE ZON ÈN EEN STRAKKE HUID
6 april 2018
Zelf waterkefir maken doe je zo
10 oktober 2018
Een beter seksleven? Wij hebben 5 tips voor je!
18 november 2015
Viv’s Schoencadeautips!
20 februari 2017
Voeding met Viv: eetdagboek van foodblogger Pauline
1 mei 2014
Zo gezellig kan 30 minuten sporten zijn!
6 mei 2016
Raw vegan chocoladetaart
14 februari 2017
Mijn reis SOS tasje
16 mei 2015
Suiker, de zoete saboteur
29 november 2015
Video: Winterse Vitaminebom
7 september 2016
10 TIPS VOOR EEN EXTRA LANG ZOMERGEVOEL
14 maart 2018
Wat is oxidatieve stress?
24 juni 2019
Dit levert een uurtje eerder naar bed gaan je op
2 juni 2021
10x eten tegen zonnebrand
17 september 2015
Ontbijt ijs
25 oktober 2018
Voedingstips bij endometriose
15 juni 2019
Gezond aankomen: dat doe je op deze fijne manier
21 juni 2019
Lekker bakken dit weekend met Viv’s appeltaart
16 juni 2016
Pizza voor papa’s
14 augustus 2019
Last van bijnieruitputting? Neem deze vitamines & kruiden!
8 januari 2016
Health & Beauty trend: ‘Oil pulling!’
13 april 2016
Kom jij aan 10.000 stappen per dag?
24 januari 2017
Zoete aardappelkoekjes met limoen en avocado
26 november 2018
Wat gebeurt er als je geen zuivel eet?
15 augustus 2016
HEALTH Q&A: MARION PAUW
12 mei 2017
Let op: glutenvrij niet altijd gezond!
6 november 2018
Anoniem –
Karin Ten velde –
Frederike –
Anoniem –
Marlon Bruins –