Vanaf morgen zijn alle scholen weer begonnen! Net zoals het vullen van de lunchtrommeltjes van onze kinderen. We willen onze kinderen het liefst een lekker gevuld trommeltje meegeven, maar toch ook een beetje verantwoord. Het 10 uurtje op school is vaak; fruit, een ontbijtkoek of zoete koek? Zelf zijn wij op de redactie van Vivonline natuurlijk dol op groente en fruit mee als 10 uurtje. Maar soms wil je ook eens wat anders lekkers, maar toch verantwoord geven. Niet waar?
Wat stop je in de lunchtrommel?
Wat geef je je kind nou mee in de lunchtrommeltjes? Op sommige scholen mag je alleen fruit meegeven naast de gewone bruine boterhammetjes voor de lunch. Maar er zijn ook nog steeds heel veel scholen waar de grootste en gekste koeken met zelfs smarties en snoepjes erop doodnormaal zijn, en het liefst nog gecombineerd worden met een pakje drinken. Zo krijgt je kind soms al 6-14 suikerklontjes binnen tijdens het 10 uurtje. (Hier lees je waarom suiker eigenlijk zo slecht is.)
Niet teveel suiker, wat dan wel?
Dat is toch best shocking. Geen wonder dat veel kinderen stuiterend door de klas gaan. Ik wil dat als moeder liever niet en waarschijnlijk jij ook niet. Maar soms wil je je kind naast fruit toch soms iets anders mee geven. Wat is dan toch nog een verantwoord tussendoortje voor kinderen?
Repen en snoepjes van Fruitfunk
Een tijdje geleden ontdekte ik Fuitfunk. De fruitsnoepjes van Fruitfunk heb ik al eerder met Day geproefd (lees hier wat wij ervan vonden). Nu heeft Fruitfunk ook fruitrepen aan het assortiment toegevoegd. Deze schoolbars kunnen prima als 10 uurtje, maar zijn natuurlijk ook lekker als traktatie, op reis of gewoon voor thuis. Puur fruit, groente en haver dat samen verwerkt is tot een verantwoord reepje. Door het fruit heeft het een zoete smaak en door groente en haver toch de nodige vezels waardoor de bloedsuikerspiegel stabiel blijft.
De reep bevat geen toegevoegde suikers, is wel rijk aan vezels, lactose vrij, vegetarisch en bevat alleen natuurlijke kleur en smaakstoffen. Een prima verantwoord tussendoortje dus voor onze kinderen en misschien stiekem ook voor onszelf. Verkrijgbaar via de webshop www.fruitfunkwebshop.com.
Korting!!!
Ik mag jullie (trouwe Vivonline lezers), 10% korting aanbieden bij aankoop van de producten in de webshop. www.fruitfunkwebshop.com. Vergeet niet de kortingscode ‘vivonline’ in te vullen.
Ik ben benieuwd of jouw kinderen ze ook zo lekker vinden. Vraag je je ook af wat je je kind het best te drinken kan geven? Daar geven we in dit artikel antwoord op.
#vivad
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
5 juni 2015
Wie komt onze chocolade proeven?
25 januari 2019
Winterhanden en wintertenen? Check je schildklier!
5 februari 2021
Nee hé, alweer blaasontsteking?! Zo voorkom je het!
26 juli 2018
Echte Hollandse kruiden, zonder smaakversterkers
31 augustus 2016
EEN MEDITERRAAN DIEET: LANG LEVEN IN GOEDE GEZONDHEID
24 oktober 2018
Zwanger? What (not) to eat and drink
19 april 2016
Yogisha: hip en spicy op de yogamat!
24 mei 2019
Gezond eten samen met je kinderen doe je zo!
25 april 2016
3 x video’s voor een OERsterk leven!
20 maart 2014
Een goede houding is het halve werk
9 juli 2014
Frisse mango-kwarktaart
2 september 2018
Dagelijkse lichaamsbeweging is gezond!
30 november 2016
Krystl: “Geef je lichaam een boost met een koude douche!”
1 juli 2018
5 Tips om de week gezond door te komen!
4 november 2018
Zo hou je de liefde levendig!
7 september 2018
Hoe gelukkig ben jij?
14 maart 2016
Voeding met Viv: eetdagboek van Ellemieke Vermolen
16 november 2016
Interview Vriendin
17 december 2015
Volg jij VivOnline? Win Viv’s kerstpakket!
10 augustus 2016
INTERVIEW MET VIV VOOR MAMA & FAMILY OVER GEZOND ETEN
26 juni 2016
Lief zijn voor je buik: 5 tips
25 augustus 2015
Viv eet mee zoekt kandidaten
3 oktober 2017
Weerstand booster Vitamine C(amu camu)!
3 juni 2016
Video: Viv Eet Mee #3 Broodje Zalm
18 maart 2018
Hot Maca Choco, de hormoonoppepper!
19 mei 2018
6 beauty geheimen van Meghan Markle
27 november 2014
Culinair Comfortfood uit Zadina’s Kitchen
18 november 2015
Viv’s Schoencadeautips!
2 januari 2018
Start 2018 met een heerlijke winterdetox!
29 maart 2016
Body: Keep your brains fit!
3 november 2018
Rode bietensoep met walnoten
30 juni 2018
Adelina –
Vriendelijk en behulpzaam, website is voorzien van duidelijke informatie
Anoniem –
Marcelka Kraan –
Claudia M. –
Snel, positief, alles top!
Mariette –