1) Brengt je hormonen uit balans
Aangezien steeds meer mensen een lactose gevoeligheid hebben, wordt deze vaak vervangen door soja. Gefermenteerde soja zoals miso en tempé is zeker gezond om af en toe te eten. Maar de bewerkte soja is voor veel mensen een allergeen. Vooral sojamelk, tofu, yoghurt en soja saus zijn erg geliefd. Dit zijn dus niet gefermenteerde sojaproducten.
De niet gefermenteerde sojaproducten raad ik niet echt aan. Heel af en toe een keertje is prima, maar teveel soja producten hebben een fyto-oestrogene werking. Dat betekent dat ze in het lichaam het hormoon oestrogeen kunnen nabootsen. de verhouding progesteron /oestrogeen raakt uit balans. Waardoor je o.a. vruchtbaarheidsproblemen kunt krijgen. Heb jij een kinderwens, dan zou ik je geen ongefermenteerde sojaproducten aanraden.
2) Je kunt er van aankomen
Omdat het een oestrogeen werking heeft, stimuleert het dus het vrouwelijke hormonen (lees de mooie vrouwelijke rondingen). Dus soms denken vrouwen dat ze heel gezond eten en lukt het toch maar niet om af te vallen. Wat blijkt, is dat er teveel soja producten worden gegeten. We hebben over het algemeen al behoorlijk wat oestrogenen in ons lichaam. Als we daarnaast ook nog eens heel veel fyto-oestrogenen gaan eten, krijgt het lichaam een teveel aan vrouwelijk hormoon. Dit kan zich uiten in meer vet opslag.
3) Het heeft een negatief effect op de schildklier
Soja is een goitrogene stof die een schadelijke werking heeft op de schildklier. Dat werkt als volgt: soja voert jodium af, en dat is een stof die we juist zo hard nodig hebben om onze schildklier aan de gang te houden. Heb je een trage schildklier, vermijd dan zeker soja! Ook soja voeding voor baby’s en peuters heeft niet mijn voorkeur. Ook bij die kleintjes kan het al de schildklier beïnvloeden.
Verder lezen? Hier vertellen we je meer over lekkere vervangers voor melk!
Gerelateerd
Gerelateerde berichten
22 december 2015
Beter (w)eten. “Je darmen zijn je tweede brein”
15 mei 2016
Eet jij genoeg van elke kleur?
11 oktober 2022
Recept: Geroosterde pompoen met amandelen
9 februari 2016
Back to nature met deze pure rode smoothie
22 mei 2015
Smaak en kleuren
16 november 2018
Ook zo’n last van zoete trek?
13 juni 2015
Smoothie workshop voor mama’s
22 december 2017
Een gezond Engels ontbijtje tijdens de feestdagen, het kan!
6 januari 2020
5 eenvoudige tips om gezonder te eten in het nieuwe jaar
27 november 2017
Deze gezonde chips van nori moet je proberen!
20 april 2016
Hoe kun je sporten hygiënisch houden?
11 maart 2016
Viv Eet Mee #10 Chocoladepasta
9 april 2016
Krystl: neem jezelf niet té serieus
8 juli 2020
Kan oestrogeen je immuunsysteem beschermen?
8 september 2014
Viv’s zoete aardappelchips
14 december 2016
Easy Peasy babyhapje: Bloemkool met avocado saus
21 augustus 2018
Lekker ontbijt: appel-kaneel granola
4 juni 2018
Een mango sorbet maak je natuurlijk zelf!
23 februari 2016
Hongergevoel?
7 december 2018
Gezonde snack voor bij de borrel
24 november 2018
Hoe gezond is een juice nou eigenlijk?
4 mei 2016
Hoeveel water heb je dagelijks nodig?
13 juli 2018
Homemade chocolade, easy does it!
30 september 2018
Hennepzaad: de vegan eiwitbron
2 september 2017
Een verantwoord tussendoortje voor kinderen
5 januari 2015
Healthy home made green smoothie by Viv!
27 oktober 2014
5 gezonde vragen van de ‘Margriet’
17 april 2015
Ontgiften en vet verbranden!
6 september 2015
Viv’s Health Event: terug in de college banken, maar dan leuk!
1 januari 2019
Adelina –
Vriendelijk en behulpzaam, website is voorzien van duidelijke informatie
Anoniem –
Marcelka Kraan –
Claudia M. –
Snel, positief, alles top!
Mariette –